F E L I X

Loading

Biografie

img
img
img
img
BIOGRAFIE

img O Felixovi

Byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta. Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí – spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.

Český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent, vlastním jménem Antonín. Kromě působení v oblasti populární hudby se uplatnil jako interpret klasického klarinetového repertoáru. Vystudoval na konzervatoři v Kroměříži klarinet, klavír, kontrabas, bicí a dirigování. Poté pokračoval v oborech klarinet, dirigování a skladba na JAMU v Brně.
V roce 1968 se stal členem Symfonického orchestru Armádního uměleckého souboru a zároveň začal účinkovat s předními big bandy. V letech 1969- 1985 vystupoval jako sólista v programech Karla Gotta i ve vlastním recitálu. Od roku 1985 je šéfdirigentem Tanečního orchestru Československého rozhlasu, který po roce 1989 přijal název Big Band Radio Praha, od roku 2000 Big Band Českého rozhlasu a nyní Big Band Felixe Slováčka. Jako interpret klasické hudby hrál Felix Slováček sólově se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, se Slovenskou, Moravskou a Janáčkovou filharmonií, s Komorním orchestrem B. Martinů, s Janáčkovým a Českým komorním orchestrem, s Komorním orchestrem J. Suka, Foersterovým triem, Kocianovým kvartetem, dále s Komorním orchestrem Evropského společenství v Londýně, s London Mozart Players, se Singapurským symfonickým orchestrem, Drážďanskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Hessenského rozhlasu ad.
Z jeho rozsáhlé diskografie připomeňme tuzemské tituly LP Jazz Concertos (1972), Felix Slováček I.-V. (1974-80), Trochu klidu - The Velvet Sound of Felix Slováček (1982), Fascinující rytmus (1984), Nekonečná láska (1985), Tancuj, tancuj (1986), Meditace (1987), dále desku s Beethovenovým triem op. 11, kvintetem pro sopránsaxofon a smyčcové kvarteto Guernica od Alexeje Frieda či s Glazunovovým Koncertem pro altsaxofon). Z dlouhé řady CD pak jmenujme For Lovers (1993), Classic Essential (1994), Saxo (1996), F. Slováček a jeho Beatles (1996), 20x Felix Slováček (1997), Big Band F. Slováčka - Happy Go Lucky (1998), Con Amore (1998), Love Songs - L. Kerndl + Big Band F. Slováčka (2002), Swing kolekce - K. Gott + Big Band F. Slováčka (2002), Gold - Felix Slováček (2003), Zlatý saxofon (2004), American Dream - F. Slováček, K. Brožová, L. Kerndl + Big Band F. Slováčka (2004), Christmas Dream - F. Slováček, K. Brožová, L. Kerndl + Big Band F. Slováčka (2005), Swingtime W. A. Mozart (2006), Made in Czecho Slováček (2008). Mnoho dalších titulů pořídil umělec pro zahraniční firmy. Kritiky se opakovaně shodují v tom, že Felix Slováček je vynikající sólista, technicky dokonale disponovaný, s pozoruhodnou tónovou vyvážeností a širokým dynamickým rejstříkem, což mu umožňuje bohatou melodickou ornamentaliku podepřenou fantastickou dechovou technikou.